نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
مقايسه کالاها
 
نام کالا  
 
ورود اعضا
 
 
گفتگوی زنده
 
 
نظر سنجی
 
از چه طریقی با آسایش آشنا شدین ؟

 
جستجو
 
 
کالاي روز
 
350,000 ريال
موجود نیست
 
سبد خريد
 
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
آسایش
 

 
آمار روزانه سایت
 
4610212
کل بازديدها :
171976
بازديدهاي امسال :
45970
بازديدهاي اين ماه :
1678
بازديدهاي امروز :
65
کاربران آنلاين :
441
اعضاي سايت :
0
اعضاي جديد :
 
لینک های مفید
 
 
گروهها فروشگاهی
 
 
مترجم گوگل
 
 
خبرها
 
 
l1
 

 
جزئيات خبر
 
فناوری انگل زدایی از غذاها با استفاده از جریان نور
امروزه بحران استفاده از مواد شیمیایی به عنوان نگهدارنده مواد غذایی در جهان به عنوان یک معضل در آمده و بسیاری از افراد بویژه کودکان و سالمندان ، قربانی عوارض ناشی از این مواد شیمیایی می‌شوند.

 انواع بیماری ها از جمله سرطان‌ها، بیماریهای گوارشی و حساسیت ها پیامد استفاده از مواد نگهدارنده شیمیایی در مواد غذایی است. (برای نمونه ،استفاده از پوست سیب به علت واکسی که به پوست آن می زنند باعث اختلالات گوارشی و نفخ می شود.)

با یک نوآوری در صنعت لوازم خانگی می‌توان به جای استفاده از مواد شیمیایی از جریان نور برای ضد عفونی کردن مواد غذایی استفاده کرد.کارشناسان اعتقاد دارند مجهز کردن یخچال‌ها به نور آبی توسط لامپ‌های LED می‌تواند به نگهداری طولانی مدت مواد غذایی در یخچال بدون آسیب دیدن آنها کمک کند.
LED های آبی رنگ می‌توانند باکتری های موجود در گوشت، سبزی و میوه را از بین ببرند. نور LED های آبی رنگ می‌توانند منجر به مرگ سلول‌های باکتریایی شوند که حساس به نورهای طیف مرئی هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهند، اثر نابود کنندگی باکتری  توسط لامپ‌های LED به اندازه اثر مواد نگهدارنده در حفظ مواد غذایی است.

کارشناسان اعتقاد دارند ترکیب نور آبی با دمای پایین موجود در یخچال می تواند سبب ماندگاری بالای انواع میو‌ه‌ها، ماهی و گوشت شودبا این روش حتی مواد غذایی پخته شده و حتی ماهی ها را نیز می‌توان در یک شرایط امن برای مدت زمان طولانی در یخچال یا فریزر نگهداری کرد.


تاریخ: ‎۱۳۹۴/۰۶/۲۲ ۱۲:۳۱
گروه: دانستنیها
نویسنده: مشاور فنی