نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
جستجو
 
 
گفتگوی زنده
 
 
نظر سنجی
 
از چه طریقی با آسایش آشنا شدین ؟

 
کالاي روز
 
جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید
 
مقايسه کالاها
 
نام کالا  
 
ورود اعضا
 
 
مناسبت ها
 

 

نوزدهم  بهمن ماه

روز نیروی هوایی مبارک باد.

 
 
سبد خريد
 
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
آمار روزانه سایت
 
6458843
کل بازديدها :
343312
بازديدهاي امسال :
17065
بازديدهاي اين ماه :
2344
بازديدهاي امروز :
28
کاربران آنلاين :
571
اعضاي سايت :
0
اعضاي جديد :
 
لینک های مفید
 
 
گروهها فروشگاهی
 
 
مترجم گوگل
 
 
خبرها
 
 
l1
 

 
جزئيات خبر
 
خانه های هوشمند

خانه های هوشمند (bems)


 

امروزه در جهان ، گسترش تکنولوژی در سطوح مختلف صنعتی از چنان سرعت بالایی برخوردار است که عصر حاضر بعنوان عصر جهش دانش مطرح شده است . این گسترش همه جانبه تغییرات شگرفی در صنعت ساختمان وجود آورده که ساختمانهای امروزی با ساختمانهای یک دهه قبل قابل مقایسه نیستند . لیکن این تغییرات در داخل کشور بصورت موضوعی و منفک از یکدیگر اتفاق افتاده است .

 بطورمثال صنایع تولید کننده سیستمهای برودتی و حرارتی ، الکترونیک و اتوماسیون ، سازه های چوبی و تزئیناتی ، سیستمهای ایمنی و امنیتی و ... هریک بطور مستقل از این پیشرفت برخوردار شده اند . درعین حال ارتباط و تناسب و همسویی در این زمینه ها کمتر مشاهده می شود . شایدبهتر باشد به موضوع الکترونیک و اتوماسیون بصورت دقیق تر اشاره کنم . بنابراین تقاضا می کنم توجه خود را به تجهیزاتی مانند درب کنترلی ، کرکره های برقی ، آیفون تصویری ، آنتن مرکزی و سیستم های مدار بسته، اعلام سرقت،اعلام حریق و نشت گاز و...معطوف نمایید.آیاارتباطی بین این سیستمها مشاهده می کنید؟ آیا پردازش هر یک از این تجهیزات نیاز به یک دستگاه پردازشگر مستقل ندارد ؟ شاید تلاشهای مختصری در زمینه ارتباط آنها صورت گرفته ولی این موضوع از جامعیت لازم برخوردار نیست . اگرریموت درب کنترلی در منزل نباشد و شما بخواهید درب را باز کنید بدون اینکه خانه خارج شویدو ...  چه باید کرد ؟ چرا از یک پردازشگر مرکزی استفاده نکنیم که بتواند درب کنترلی درب نفر رو ، چراغها ، کولر ، قفل برقی درب واحد ، شیر برقی گاز و آب و .... راکنترل کند ؟ این مسئله دقیقا" موضوعی است که در اتوماسیون یک خانه هوشمند به آن پرداخته می شود .

یعنی اینکه توسط یک پنل مرکزی امکان کنترل همه تجهیزات مورد نیاز وجود داشته باشد . دراین بین نگاه بسیار جدی نسبت به  مسائل ایمنی و امنیتی نیز لازم است . یعنی اینکه این سیستم پردازنده مرکزی بتواند علاوه بر کنترلی کردن یک خانه به موضوعاتی  همچون اعلام سرقت یا دزد گیر ، اعلام حریق ، اعلام نشت گاز سیستم های حفاظت جان و ... نیزبپردازد . اگرکمی تخصصی تر به  مسئله توجه کنیم نیاز به توزیع فرمانها در یک خانه نیز به نیازهای دیگر افزوده خواهد شد . بدین معنی که مصرف کننده به منظور کنترل تجهیزات مختلف حتی مجبور به استفاده از یک پنل مرکزی نباشد . بطورمثال بتواند کولر را علاوه بر پنل مرکزی توسط  صفحه کلیدهای جانبی ( کیپد ) ویا توسط ریموت کنترل مربوطه و یا حتی از طریق هر یک از گوشی های تلفن داخل منزل نیز خاموش و روشن کند . کمی هم که جلو تر برویم نیاز به کنترل تجهیزات داخل منزل در زمان عدم حضور ( وقتی در داخل خانه نیستیم ) نیزاز طرف مصرف کننده ها تقاضا می شود . بنابراین بسیار ایده آل خواهد بود اگر با استفاده از یک تلفن همراه یا ثابت از خارج منزل و از هر مسافتی حتی خارج از شهر یا کشور بتوانیم سیستم های ایمنی و امنیتی و تجهیزات برقی و کنترلی دیگر را در اختیار داشته باشیم .

مثلا" اگرفراموش کرده اید در هنگام خروج از منزل شیر اصلی گاز را ببندید ،با یک تلفن بدون برگشتن به خانه این کار را انجام دهید . یاساعتی قبل از رسیدن به خانه بتوانید کولر را روشن کنید تا به محض رسیدن از هوای مطبوع خانه لذت ببرید . علاوه بر این موارد همه چراغهای یک خانه مدرن باید بدون نیاز به زدن کلید و فقط با ورود فرد به هر فضایی بصورت اتوماتیک روشن شوند و پس از خروج مجدداً بصورت خود کارخاموش شوند . سرویسی که بنام روشنایی اتوماتیک شناخته می شود  .  

 


تاریخ: ‎۱۳۹۲/۰۲/۱۵ ۱۱:۴۷
گروه: دانستنیها
نویسنده: مشاور فنی