نماد اعتماد الکترونیکی
 
 
مقايسه کالاها
 
نام کالا  
 
ورود اعضا
 
 
گفتگوی زنده
 
 
نظر سنجی
 
از چه طریقی با آسایش آشنا شدین ؟

 
جستجو
 
 
کالاي روز
 
جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید
 
سبد خريد
 
نام کالا تعداد کالا  
قيمت کل : 0 ريال
 
آسایش
 

 
آمار روزانه سایت
 
5636076
کل بازديدها :
1197840
بازديدهاي امسال :
47152
بازديدهاي اين ماه :
1384
بازديدهاي امروز :
125
کاربران آنلاين :
514
اعضاي سايت :
0
اعضاي جديد :
 
لینک های مفید
 
 
گروهها فروشگاهی
 
 
مترجم گوگل
 
 
خبرها
 
 
l1
 

 
جزئيات خبر
 
خانه های هوشمند

خانه های هوشمند (bems)


 

امروزه در جهان ، گسترش تکنولوژی در سطوح مختلف صنعتی از چنان سرعت بالایی برخوردار است که عصر حاضر بعنوان عصر جهش دانش مطرح شده است . این گسترش همه جانبه تغییرات شگرفی در صنعت ساختمان وجود آورده که ساختمانهای امروزی با ساختمانهای یک دهه قبل قابل مقایسه نیستند . لیکن این تغییرات در داخل کشور بصورت موضوعی و منفک از یکدیگر اتفاق افتاده است .

 بطورمثال صنایع تولید کننده سیستمهای برودتی و حرارتی ، الکترونیک و اتوماسیون ، سازه های چوبی و تزئیناتی ، سیستمهای ایمنی و امنیتی و ... هریک بطور مستقل از این پیشرفت برخوردار شده اند . درعین حال ارتباط و تناسب و همسویی در این زمینه ها کمتر مشاهده می شود . شایدبهتر باشد به موضوع الکترونیک و اتوماسیون بصورت دقیق تر اشاره کنم . بنابراین تقاضا می کنم توجه خود را به تجهیزاتی مانند درب کنترلی ، کرکره های برقی ، آیفون تصویری ، آنتن مرکزی و سیستم های مدار بسته، اعلام سرقت،اعلام حریق و نشت گاز و...معطوف نمایید.آیاارتباطی بین این سیستمها مشاهده می کنید؟ آیا پردازش هر یک از این تجهیزات نیاز به یک دستگاه پردازشگر مستقل ندارد ؟ شاید تلاشهای مختصری در زمینه ارتباط آنها صورت گرفته ولی این موضوع از جامعیت لازم برخوردار نیست . اگرریموت درب کنترلی در منزل نباشد و شما بخواهید درب را باز کنید بدون اینکه خانه خارج شویدو ...  چه باید کرد ؟ چرا از یک پردازشگر مرکزی استفاده نکنیم که بتواند درب کنترلی درب نفر رو ، چراغها ، کولر ، قفل برقی درب واحد ، شیر برقی گاز و آب و .... راکنترل کند ؟ این مسئله دقیقا" موضوعی است که در اتوماسیون یک خانه هوشمند به آن پرداخته می شود .

یعنی اینکه توسط یک پنل مرکزی امکان کنترل همه تجهیزات مورد نیاز وجود داشته باشد . دراین بین نگاه بسیار جدی نسبت به  مسائل ایمنی و امنیتی نیز لازم است . یعنی اینکه این سیستم پردازنده مرکزی بتواند علاوه بر کنترلی کردن یک خانه به موضوعاتی  همچون اعلام سرقت یا دزد گیر ، اعلام حریق ، اعلام نشت گاز سیستم های حفاظت جان و ... نیزبپردازد . اگرکمی تخصصی تر به  مسئله توجه کنیم نیاز به توزیع فرمانها در یک خانه نیز به نیازهای دیگر افزوده خواهد شد . بدین معنی که مصرف کننده به منظور کنترل تجهیزات مختلف حتی مجبور به استفاده از یک پنل مرکزی نباشد . بطورمثال بتواند کولر را علاوه بر پنل مرکزی توسط  صفحه کلیدهای جانبی ( کیپد ) ویا توسط ریموت کنترل مربوطه و یا حتی از طریق هر یک از گوشی های تلفن داخل منزل نیز خاموش و روشن کند . کمی هم که جلو تر برویم نیاز به کنترل تجهیزات داخل منزل در زمان عدم حضور ( وقتی در داخل خانه نیستیم ) نیزاز طرف مصرف کننده ها تقاضا می شود . بنابراین بسیار ایده آل خواهد بود اگر با استفاده از یک تلفن همراه یا ثابت از خارج منزل و از هر مسافتی حتی خارج از شهر یا کشور بتوانیم سیستم های ایمنی و امنیتی و تجهیزات برقی و کنترلی دیگر را در اختیار داشته باشیم .

مثلا" اگرفراموش کرده اید در هنگام خروج از منزل شیر اصلی گاز را ببندید ،با یک تلفن بدون برگشتن به خانه این کار را انجام دهید . یاساعتی قبل از رسیدن به خانه بتوانید کولر را روشن کنید تا به محض رسیدن از هوای مطبوع خانه لذت ببرید . علاوه بر این موارد همه چراغهای یک خانه مدرن باید بدون نیاز به زدن کلید و فقط با ورود فرد به هر فضایی بصورت اتوماتیک روشن شوند و پس از خروج مجدداً بصورت خود کارخاموش شوند . سرویسی که بنام روشنایی اتوماتیک شناخته می شود  .  

 


تاریخ: ‎۱۳۹۲/۰۲/۱۵ ۱۱:۴۷
گروه: دانستنیها
نویسنده: مشاور فنی